Haber

Dokuz Eylül ‘Acil Tıp’ta Türkiye’de öncü

İZMİR (İGFA) – Etkinliğin açılışında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Klasik ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT) Müdürü ve Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. ve gittikleri bölgelerde önemli çalışmalar yürütürler. Verdikleri sağlık hizmetiyle Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar.”

Acil Tıp alanında Türkiye’nin lider üniversitesi olan Dokuz Eylül’de “Ege Bölgesi Acil Tıp Günleri Sempozyumu” düzenlendi. Konuşmacıların aktardığı Kalp ve Göğüs Hastalıkları, Acil Tıp ve Yapay Zeka oturumlarını İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla gibi illerden Acil Tıp uzmanları ve çalışanları ilgiyle izledi. Sempozyumun açılışında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Klasik ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT) Müdürü ve Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. . Düzenlenen sempozyumun uzman hekimler arasındaki bağı da güçlendirdiğini kaydeden Prof. Üniversitemize Ege Bölgesi’nde görev yapmaktadır. Uzmanların hem tıp alanındaki güncel bilgileri paylaşması hem de birbirleri ile iletişim halinde olmaları açısından birbirleri ile bağlantı içinde olmalarını önemsiyoruz. Özellikle yaşadığımız deprem, yangın ve benzeri harika durumlarda birlikte ve koordinasyon içinde hareket etmenin değerini gördük” dedi.

‘SAĞLIKTA ÖNCÜ’

prof. Figen Coşkun, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın Acil Tıp hizmetlerinin gelişmesine büyük destek verdiğini kaydeden Prof.

“Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Acil Tıp Anabilim Dalı Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın büyük takviyeleriyle çok değerli ilerlemeler kaydetti. Güçlü akademik kadrosu, teknolojik altyapısı ve dünyadaki gelişmelere hızla uyum sağlayan anlayışı ile ilimize ve bölgemize büyük kazanımlar sağlamıştır. Dokuz Eylül geçmişte olduğu gibi bugün de tıp dünyasına yön vermektedir. Ege Bölgesi’nin güneyine hitap eden üçüncü düzey bir merkez konumundayız. İnme ve kalp hastalıkları gibi değerli olaylar hastanemizde başarıyla tedavi edilmektedir. Verdiği takviyeler için Rektörümüze teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu